Rotary w Internecie

Kogo nie ma w internecie – ten w dzisiejszych czasach praktycznie nie istnieje. Coraz trudniej też istnieć bez dostępu do różnych zakamarków internetu.

Wszyscy mogą się zapoznać z działalnością Rotary na stronach poszczególnych klubów, na stronach dystryktów, na stronie Rotary International. Członkowie klubów Rotary mają też prawo uzyskać dostęp do części tych stron nie przeznaczonych dla szerokiej publiczności.

Nasz dystrykt
www.rotary.org.pl

To oficjalna strona polsko-ukrańsko-białoruskiego Dystryktu 2230. Zawiera:
– informacje o klubach dystryktu, miejscach i godzinach spotkań, dane kontaktowe,
– informacje od gubernatora i od dystryktalnych komitetów,
– różne informacje o Rotary

W celu uzyskania dostępu do treści przeznaczonych wyłącznie dla rotarian należy zarejestrować się przez kliknięcie w górnym prawym rogu linku w kolorze żółtym „Dla Rotarian”, wypełnić odpowiedzi na kilka pytań oraz wybrać hasło dostępu według własnego uznania.

Rejestracja daje m. in. dostęp do:
– kalendarza rotariańskich imprez na terenie dystryktu,
– wiadomości dystryktu przeznaczone dla członków klubów,
– wcześniejszego portalu społecznościowego znanego dotąd pod nazwą „Rotarianie„, który obecnie znajduje się pod zakładką „Forum”. Jest to miejsce swobodnej wymiany myśli, dyskusji na różne tematy, zamieszczania informacji, ogłoszeń i zdjęć, nawiązywania kontaktów. Aktualnie jest tam zarejestrowanych około 530 spośród ok. 1800 polskich rotarian, z olsztyńskiego klubu 11 osób

Rotary International

www.rotary.org

To oficjalna strona Rotary International. Ukazuje się po angielsku, ale można też wybrać inny język. Do wyboru jest niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, szwedzki i japoński. Wybór języka u dołu strony głównej.

Na strony przeznaczone dla rotarian można się dostać rejestrując się. Należy kliknąć Member Access lub odpowiednio do wybranego języka Mitgliederzutritt, Accès membres itd. (u góry po prawej). Następnie należy podać żądane informacje wypełniając kolejne rubryki.

Po sprawdzeniu przez system, w krótkim czasie otrzymujemy automatycznie wygenerowaną informację o możliwości dostępu wraz z przydzielonym hasłem.