Stałe imprezy

Odbywają się co roku w styczniu lub w lutym. Pierwszy odbył się w 1992 roku, bawiło się niewiele ponad sto osób. Początkowo bale odbywały się w Teatrze im. Jaracza, od 1997 roku w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej, obecnie co roku w innym miejjscu – w 2010 roku w hotelu „Manor”, w 2011 i 2012 roku w restauracji „Przystań”. Liczba uczestników zbliża się do trzystu. Prócz wpływów z kart wstępu środki na cele charytatywne gromadzone są w drodze sprzedaży kotylionów, licytacji fantów itp.

Aukcje dzieł sztuki

Odbywają się zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia. Pierwsza odbyła się w 2001 roku z inicjatywy Tomka Śrutkowskiego, przez kilka lat głównym motorem aukcji był też Jurek Krawcewicz. Pierwsza, a także dziesiąta już w 2011 roku jubileuszowa aukcja odbyła się w Sali Kopernikowskiej Zamku Biskupów Warmińskich będącym siedzibą Muzeum Warmii i Mazur.

Majówki rotariańskie

Jak nazwa wskazuje – odbywają się zazwyczaj w maju, choć zdarzało się, że termin zahaczył o Dzień Dziecka. Pierwsza odbyła się z inicjatywy Antoniego Celmera w w 1992 roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego Akademii Rolniczo-Technicznej. Po jedenastej majówce, która odbyła się w 2003 roku zaczęto poszukiwać innych możliwości. Jedną z przyczyn było pojawienie się zbyt wielu naśladowców – majówki zaczęły organizować spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły i inne instytucje. Nową ideę wniósł Olek Jarmołkowicz, w miejsce koni proponując samoloty, oferując też wiekszy teren. W 2005 roku odbyła się pierwsza rotariańska majówka lotnicza na lotnisku Olsztyn-Dajtki. Imprezy gromadzą wiele tysięcy osób. Wpływy pochodzą głównie ze sprzedaży biletów i z wpłat sponsorów.

Rotariański turniej tenisowy

Turniej o Memoriał Tadeusza Sowińskiego ma na celu upamiętnienie naszego kolegi, który w 2005 roku zmarł w zbyt młodym wieku, dwa miesiące przed objęciem prezydentury klubu. Organizatorem turniejów odbywających sie we wrześniu od 2006 roku jest Romek Centkowski. Na Memoriał zapraszamy rotarian z kraju i zagranicy licząc, że z czasem turnieje te staną się imprezą dystryktalną.

A dla siebie?

Oczywiście, odbywają się też imprezy dla członków klubu. Najstarsza tradycja, to wyjazdy po choinki kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Od dłuższego czasu imprezy te odbywają się w Nadleśnictwie Wipsowo. Nawet przy – 20 stopniach dość ciepła dostarcza ognisko, grzane piwo, bigos. Opłatkiem z olsztyńskimi rotarianami dzieli się ksiądz Julian Żołnierkiewicz – infułat Archidiecezji Warmińskiej.

Od dłuższego czasu mniej też oficjalne, mniej sztywne są uroczystości przekazania prezydenckiego łańcucha.