Co słychać w wielkim świecie?

Na pierwszym w nowym roku klubowym spotkaniu w dniu 5 stycznie 2017 r. o swoim hobby opowiedział nasz kolega Jarosław Kowalski. Jedną z jego pasji jest nurkowanie.

Ponieważ jednak w naszych jeziorach o tej porze roku nie ma nic do roboty – udał się na Palau. Położona nieco na północ od równika, w pobliżu wysp Borneo i Nowej Gwinei Republika Palau to archipelag o łącznej powierzchni ok. 500 km kw. – tyle co pół niedużego powiatu, zamieszkana przez ok. 20 tys. mieszkańców. Sympatyczni są mieszkańcy, a nawet tutejsze rekiny, które ludzi wolą omijać. Zobaczyliśmy mnóstwo zdjęć przedstawiających życie lądowe, a zwłaszcza podwodne.
Przedstawiciel gubernatora Ireneusz Iwański poinformował nas o II Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Klubów Rotary. pod patronatem wybitnego językoznawcy – prof. Jerzego Bralczyka. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, a jednym z miejsc eliminacji odbywających się w marcu będzie Olsztyn. Zobacz więcej na stronie dystryktu.

Powrót