Przyjacielska wizyta

Klub nasz odwiedziła silna reprezentacja RC Detmold-Blomberg z Niemiec, który wraz z RC Roden Leek z Holandii sponsorował utworzenie naszego klubu. Głównym celem pobytu 20-osobowej grupy były uroczyste obchody XX-lecia współpracy RC Detmold-Blomberg i Wydziału Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przypomnijmy, że nasi przyjaciele z RC Detmold-Blomberg sponsorują praktyki przyszłych inżynierów środowiska studiujących na UW-M. Uroczystość odbyła się w Kortowie w dniu 16 czerwca.

W przeddzień, w czwartek, 15 czerwca odbyło się uroczyste spotkanie obu klubów w hotelu „Przystań”, w czasie którego głos zabrał aktualny prezydent RC Detmold-Blomberg – Gert Peter Maekelburger, a także znany nam dobrze Martin Harms, który wspomniał długoletnią współpracę. Prezydent Krzysztof Marczak skorzystał z okazji by wspomnieć o poszukiwaniu współsponsorów do grantu globalnego na rzecz Kliniki „Budzik”. Nawiązali też kontakt nowi, obejmujący służbę od 1 lipca prezydenci – Rolf-Ulrich Dieckhoff i Marek Ciesielski. Spotkanie urozmaiciło wystąpienie Rachel Wilcox kończącej właśnie swój pobyt w Olsztynie w ramach długoterminowej wymiany młodzieżowej i uświetnił występ kwartetu smyczkowego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, po czym nastąpiła uroczysta kolacja. Nazajutrz spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi przy grillu nad Jeziorem Kortowskim. Poniżej kilka zdjęć z czwartkowego spotkania.