Przyjaciel klubu

Na klubowe spotkanie w dniu 20 kwietnia przybył Ireneusz Sobieski – współzałożyciel i prezes zarządu Grupy DBK sp. z o.o. – największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka). Cokolwiek przewozisz, dokądkolwiek zmierzasz – po prostu jedź. My zajmiemy się resztą. To hasło spółki, początkowo zajmującej się sprzedażą części zamiennych i sprowadzaniem używanych pojazdów.

W 1997 roku spółka stała się dilerem samochodów ciężarowych holenderskiej firmy DAF. Od tego czasu następił rozwój działalności. Obecnie grupa zajmuje się sprzedażą, serwisem, wypożyczaniem, leasingiem, ubezpieczeniami pojazdów ciężarowych, naczep, cystern i posiada 20 punktów na terenie kraju. Jako były piłkarz – Ireneusz Sobieski podarował klubowi koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, która na aukcji w czasie balu sprzedana została z 3.200 zł. Na pamiatkę otrzymał statuetkę „Przyjaciel Rotary Club Olsztyn”.