Porozmawiajmy o Rotary

W sobotę, 1 października 2016 r. odbyła się w Olsztynie jedna z trzech regionalnych konferencji Dystryktu 2231 pod hasłem „Porozmawiajmy o Rotary”.

Konferencja odbyła się przy wiekszej frekwencji niż poprzednia, zaszczyciło ją swą obecnością niemało gubernatorów, a w szczególności Krzysztof Kopyciński (aktualny, 2016/17), Barbara Pawlisz (2015/16), Piotr Wygnańczuk (2010/11), Jerzy Karasiński (2003/04). Prócz informacji gubernatora i trenera Dystryktu Zapoznaliśmy się z działalnością najnowszych klubów, zwłaszcza Grudziądz Centrum oraz Olsztyn Varmia. Obrady jak zwykle sprawnie prowadził nasz klubowy kolega oraz regionalny przedstawiciel gubernatora Ireneusz Iwański. Zobacz program konferencji.

Pod koniec konferencji przybyli goście z RC Detmold-Blomberg (na ostatnim zdjęciu od lewej Manfred Pilgramm, Jörn Clamors,Wolfgang Müller), Grupa niemieckich rotarian uczestniczyłai w tym dniu w inauguracji roku akademickiego na Wydziale Nauk o Środowisku  UW-M w Olsztynie, połączonej z obchodami 65-lecia Wydziału, gdzie RC Detmold-Blomberg otrzymał za wieloletnią współpracę odznakę „Zasłużony dla UW-M”, Klub od dwudziestu lat przyjmuje w Detmold co roku studentów Wydziału na praktykach wodociągowo-kanalizacyjnych.

Po konferencji uczestnicy udali się na koncert charytatywny do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego.