Opera i operacja

Na klubowe spotkanie w dniu 17 listopada przybył Piotr Wołosz. Jest śpiewakiem operowym, prezesem fundacji AVANGART a także współorganizatorem Mazurskiego Festiwalu Opery „Belcanto”, który odbędzie sie w dniach 17-21 lipca 2017 r. w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Poszukuje sponsorów. Na zdjęciu stoi.

Po prawej siedzi Łukasz Grabarczyk, neurochirurg czynnościowy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie – Kliniki Neurochirurgii. Wygłosił interesującą prelekcję na temat nowatorskich metod stosowanych w jego klinice. Metody te polegaja na stymulacji mózgu przy pomocy prądu, co pozwala „wyłączyć” objawy różnych chorób (np. parkinsona, budzenie ze śpiączki). Wszczepienie stymulatora nie leczy samej choroby, ale przynosi pacjentowi znaczną ulgę, w pewnych przypadkach nawet umożliwiając w miarę normalne funkcjonowanie organizmu. Odpowiedział na wiele pytań.