Mamy naszego Gubernatora Nominata Dystryktu!

Z radością informujemy, że członek naszego klubu kolega Wojciech Wrzecionkowski, zgodnie z komunikatem Gubernatora nr 13 został wybrany na Gubernatora Nominata Dystryktu 2231 na kadencje 2021-2022. Serdecznie gratulujemy wyboru.

Poniżej przedstawiamy sylwetkę Gubernatora Nominata:

• Wojciech Wrzecionkowski urodził się 14 maja 1959 r.
  • Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, wówczas był członkiem – założycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
  • W latach 1986 – 89 skończył aplikację radcowską z wynikiem bardzo dobrym, a następnie w latach 89 –92 ukończył aplikację adwokacką z wynikiem dobrym.
  • Od 1992 roku wykonuje zawód adwokata, najpierw w zespole Adwokackim w Biskupcu, a następnie w Kancelarii Adwokackiej w Olsztynie.
  • Jest członkiem i prezesem Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego w Olsztynie oraz członkiem założycielem Rotary Club w Olsztynie. To od wspólnego spotkania Bohdana Kurowskiego i
  • Wojciecha Wrzecionkowskiego rozpoczęła się historia Rotary w Olsztynie.
  • W latach 1994 – 95 był prezydentem Klubu Rotary w Olsztynie. W latach 90-tych pełnił także liczne funkcje w dystrykcie.
  • Zna biegle język angielski, natomiast język niemiecki zna w stopniu średnio zaawansowanym.
  • W roku 2001 został odznaczony przez Ministra Kultury za organizowanie, tworzenie i rozpowszechnianie niezależnych wydawnictw w latach 80 – tych.
  • Rotarianin Wrzecionkowski od maja 2007 r. pełni funkcję Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec na okręg warmińsko- mazurski.