Konkurs krasomówczy

W dniu 4 marca o godz. 11:00 w XI LO w Olsztynie odbyły się regionalne eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla uczniów szkół gimnazjalnych, organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Klubów Rotary.

Patronem konkursu jest językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, koordynatorem projektu jest PDG Barbara Pawlisz, z ramienia naszego klubu konkurs organizował Jarosław Kowalski. Lokal i techniczną obsługę zapewniło Gimnazjum Nr 3 z dyrektorem Krzysztofem Rączkiewiczem. W konkursie udział wzięło 5 zespołów, w jury pod przewodnictwem aktorki Ireny Telesz-Burczyk zasiadał dziennikarz Aleksander Krempeć i nasz klubowy kolega Ireneusz Iwański, również dziennikarz i regionalny przedstawiciel gubernatora.

Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Na finał konkursu uda się zespół Gimnazjum nr 24 występujący pod nazwą „A inni” oraz zespół Gimnazjum nr 3 „My albo nikt. Omawiając wyniki konkursu przewodnicząca jury udzieliła kilku porad i zademonstrowała kilka przykładów jak występować nie należy.. Zainteresowani mogą obejrzeć film, jednak bez montażu, dlatego zajmuje prawie trzy godziny.

Powrót