Zrealizowaliśmy Grant Dystryktalny

W dniach 25.11-8.12.2022 we współpracy z Bank Żywności w Olsztynie zrealizowaliśmy Grant Dystryktalny  (projekt nr DRG 1103042) którego celem było wsparcie Ukraińskich rodzin – głównie matek i osób uciekających z terenu Ukrainy do Polski w zaaklimatyzowaniu się i odnalezieniu się w obecnej rzeczywistości.
Grupa 17 uchodźczyń z Ukrainy 🇺🇦 brała udział w specjalistycznym Kursie Cukierniczym . Zajęcia obejmujące 40-godzinny program szkolenia realizowane były, na terenie kuchni warsztatowej w Kuźnia Społeczna należącej do Banku Żywności w Olsztynie. Celem kursu było wsparcie uchodźczyń w zdobyciu wiedzy i umiejętności, które pozwolą im znaleźć zatrudnienie, jako cukiernik lub pomoc cukiernika. A to z kolei umożliwi im szybszą adaptację do życia w Polsce i poprawi ich sytuację materialną. Kurs kulinarny został zakończony w dniu 08.12.2022r. oficjalnym rozdaniem certyfikatów, każdej z uczestniczek.
 
Zajęcia kulinarne w ramach kursu zostały uzupełnione o naukę języka polskiego. Zajęcia języka polskiego zostały poprowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela. Nauka języka polskiego miała na celu usprawnienie w asymilacji uczestniczek wśród społeczności lokalnej, ale również usprawnić komunikację na kuchni. Zajęcia z języka polskiego były oparte na nauce z zakresu żywieniowego i słownictwa związanego ze specyfiką pracy w gastronomii i cukiernictwa. Podczas całego procesu zajęć kulinarnych i języka polskiego uczestniczki otrzymały wsparcie w postaci opiekunki do dzieci. Dzięki temu mogły swobodnie uczestniczyć każdego dnia w zajęciach nie martwiąc się o opiekę nad dziećmi na własną rękę.
W ramach kursu uczestniczki otrzymały jednocześnie indywidualne wsparcie doradcy zawodowego/coacha (2h/osobę), którego zadaniem była pomoc w poszukiwaniu pracy.

 

Powrót