Gala Stypendialna – 29 września 2021

Mijający rok, mimo wielu utrudnień związanych z pandemią , przyniósł nam ogromny powód do dumy jako Clubu i społeczności. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy wesprzeć kolejne młode i utalentowane osoby, aby mogły dalej rozwijać się i doskonalić.

29 września  br. 5 wybitnych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, zostało tegorocznymi beneficjentami naszego funduszu stypendialnego.

Uroczyste wręczenie stypendiów przy ponad 300 osobowej publiczności odbyło się w obecności Gubernatora Dystryktu 2231 Wojciecha Wrzecionkowskiego.  Laureatami zostali: skrzypaczka Gabriela Sidorowicz, gitarzystka Lena Szmarowska, wiolonczelistka Amelia Bryl oraz dwoje pianistów.

Całość uroczystości uświetniła gala w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina, w której na co dzień uczy się  wyżej wymieniona młodzież. Po koncercie, dla uczestników i społeczności Clubu Rotary odbył kameralny poczęstunek.

Warto przypomnieć przy tej okazji, że Fundusz stypendialny RC Olsztyn zasilany jest przez wiele charytatywnych działań członków Clubu oraz ze środków przekazanych z 1% podatku. Ta działalność już od ponad 30 lat wspiera rozwój zdolnej młodzieży i otwiera przed nią nowe możliwości.